hero_image.alt

Liittohallitus

Liittohallituksen muodostavat Tukiliiton puheenjohtaja ja kuusitoista jäsentä.

Tukiliiton jäsenhakemukset osoitetaan liittohallitukselle. Kehitysvammaisten Tukiliitto ottaa mielellään vastaan jäsenhakemuksia yhdistyksiltä. Ohjeita jäsenyyden hakemiseen löydät täältä.

Jäsenyhdistys voi tehdä aloitteita sekä liittohallitukselle että liittokokoukselle. Aloitteet ja muutkin liittohallitukselle tarkoitetut asiat on toimitettava liiton toiminnanjohtajalle viimeistään neljä viikkoa ennen liittohallituksen kokousta.  Hallitus kokoontuu kuusi kertaa vuodessa, tarvittaessa useamminkin. Kokousajankohdat löydät täältä.

Jyrki Pinomaa

Jyrki Pinomaa

Puheenjohtaja, Otalampi

Puhelinnumero: 0400 462 705

Sähköposti: jyrki.pinomaa@tukiliitto.fi

Sari Sepponen

Varapuheenjohtaja 2019-2020, Helsinki

Puhelinnumero: 040 5050 530

Sähköposti: sari.h.sepponen@gmail.com

Pirjo Hartikainen

Espoo

Puhelinnumero: 0505187449

Sähköposti: pirjohartikainen12@gmail.com

Tiina Hämäläinen

Imatra

Puhelinnumero: 040 7187 164

Sähköposti: tiina165@hotmail.com

Marita Jurva.

Marita Jurva

Juva

Puhelinnumero: 050 3406 720

Sähköposti: marita.jurva@elisanet.fi

Arvo Järvinen.

Arvo Järvinen

Heinola

Puhelinnumero: 0400 818 090, 03 7154 385 (koti)

Jaana Karhu.

Jaana Karhu

Isokyrö

Puhelinnumero: 046 6244 383

Sähköposti: karhujaa@gmail.com

Sirkku Lappalainen-Ruppa.

Sirkku Lappalainen

Kuopio

Sähköposti: sirkku.lappalainen26@gmail.com

Kaisu Leinonen.

Kaisu Leinonen

Kajaani

Puhelinnumero: 044 3467 855

Sähköposti: hely.leinonen@outlook.com

Minna Lintulahti.

Minna Lintulahti

Oulu

Puhelinnumero: 040 544 8669

Sähköposti: minna.lintulahti@gmail.com

Petri Liukkonen

Jyväskylä

Puhelinnumero: 044 0522 099

Sähköposti: petri.liukkonen@elisanet.fi

Pieta Natunen

Joensuu

Puhelinnumero: 044 2977 799

Sähköposti: pieta.natunen@gmail.com

Teemu Peippo.

Teemu Peippo

Nakkila

Puhelinnumero: 044 5374 315

Sähköposti: atopeippo@gmail.com

Tapio Räfsten

Kangasala

Puhelinnumero: 050 558 2762

Sähköposti: tapio.rafsten@elisanet.fi

Kirsti Rämö

Salo

Puhelinnumero: 040 527 1168

Sähköposti: kirsti.e.ramo@gmail.com

Heikki Suvilehto

Pyhäsalmi

Taimi Tolvanen.

Taimi Tolvanen

Rovaniemi

Puhelinnumero: 040 5569 711

Sähköposti: taimi.tolvanen@pp.inet.fi

0 Ostoskori