Liittohallitus

Liittohallituksen muodostavat Tukiliiton puheenjohtaja ja kuusitoista jäsentä.

Tukiliiton jäsenhakemukset osoitetaan liittohallitukselle. Kehitysvammaisten Tukiliitto ottaa mielellään vastaan jäsenhakemuksia yhdistyksiltä. Ohjeita jäsenyyden hakemiseen löydät täältä.

Jäsenyhdistys voi tehdä aloitteita sekä liittohallitukselle että liittokokoukselle. Aloitteet ja muutkin liittohallitukselle tarkoitetut asiat on toimitettava liiton toiminnanjohtajalle viimeistään neljä viikkoa ennen liittohallituksen kokousta.  Hallitus kokoontuu kuusi kertaa vuodessa, tarvittaessa useamminkin. Kokousajankohdat löydät täältä.

Jyrki Pinomaa

Puheenjohtaja, Otalampi

Puhelinnumero: 0400 462 705

Sähköposti: jyrki.pinomaa@tukiliitto.fi

Pirjo Hartikainen

Pirjo Hartikainen

Espoo

Puhelinnumero: 0505187449

Sähköposti: pirjohartikainen12@gmail.com

Marita Jurva.

Marita Jurva

Juva

Puhelinnumero: 050 3406 720

Sähköposti: marita.jurva@elisanet.fi

Arvo Järvinen.

Arvo Järvinen

Heinola

Puhelinnumero: 0400 818 090, 03 7154 385 (koti)

Hannu Kaipainen.

Hannu Kaipiainen

Hamina

Puhelinnumero: 050 309 0527

Sähköposti: kaipi.hannu@gmail.com

Jaana Karhu.

Jaana Karhu

Isokyrö

Puhelinnumero: 046 6244 383

Sähköposti: karhujaa@gmail.com

Sirkku Lappalainen-Ruppa.

Sirkku Lappalainen-Ruppa

Kuopio

Sähköposti: sirkku.lappalainen-ruppa@dnainternet.net

Kaisu Leinonen.

Kaisu Leinonen

Kajaani

Puhelinnumero: 044 3467 855

Sähköposti: hely.leinonen@outlook.com

Minna Lintulahti.

Minna Lintulahti

Varapuheenjohtaja, Oulu

Puhelinnumero: 040 544 8669

Sähköposti: minna.lintulahti@gmail.com

Harri Nieminen.

Harri Nieminen

Muurame

Puhelinnumero: 0400 652 336

Sähköposti: harrin60@gmail.com

Teemu Peippo.

Teemu Peippo

Nakkila

Puhelinnumero: 044 5374 315

Sähköposti: atopeippo@gmail.com

Tapio Rafsten

Tapio Räfsten

Kangasala

Puhelinnumero: 050 558 2762

Sähköposti: tapio.rafsten@elisanet.fi

Kirsti Rämö

Kirsti Rämö

Salo

Puhelinnumero: 040 527 1168

Sähköposti: kirsti.e.ramo@gmail.com

Lyyli Röning.

Lyyli Röning

Kovero

Puhelinnumero: 050 3066 713

Sähköposti: lyyli.roning@hotmail.com

Sari Sepponen

Sari Sepponen

Helsinki

Puhelinnumero: 040 5050 530

Sähköposti: sari.h.sepponen@gmail.com

Heikki Suvilehto

Heikki Suvilehto

Pyhäsalmi

Taimi Tolvanen.

Taimi Tolvanen

Rovaniemi

Puhelinnumero: 040 5569 711

Sähköposti: taimi.tolvanen@pp.inet.fi

0 Ostoskori