Siirry sisältöön

Liittohallitus

Liittohallituksen muodostavat Tukiliiton puheenjohtaja ja kuusitoista jäsentä.

Tukiliiton jäsenhakemukset osoitetaan liittohallitukselle. Kehitysvammaisten Tukiliitto ottaa mielellään vastaan jäsenhakemuksia yhdistyksiltä. Ohjeita jäsenyyden hakemiseen löydät täältä.

Jäsenyhdistys voi tehdä aloitteita sekä liittohallitukselle että liittokokoukselle. Aloitteet ja muutkin liittohallitukselle tarkoitetut asiat on toimitettava liiton toiminnanjohtajalle viimeistään neljä viikkoa ennen liittohallituksen kokousta.  Hallitus kokoontuu kuusi kertaa vuodessa, tarvittaessa useamminkin. Kokousajankohdat löydät täältä.

""

Petri Liukkonen

Puheenjohtaja, Jyväskylä

Puhelinnumero: 044 0522 099

Sähköposti: petri.liukkonen@tukiliitto.fi

Kirsti Rämö

Varapuheenjohtaja, Salo

Puhelinnumero: 040 527 1168

Sähköposti: kirsti.e.ramo@gmail.com

Pirjo Hartikainen

Espoo

Puhelinnumero: 0505187449

Sähköposti: pirjohartikainen12@gmail.com

""

Hannu Hyvättinen

Joutseno

Puhelinnumero: 040 5833 830

Sähköposti: hannu.hyvattinen@pp.inet.fi

""

Pia Kukkasniemi

Sähköposti: piakukkasniemi@yahoo.com

Hannu Laatunen

Hämeenlinna

Puhelinnumero: 0400 209 695

Sähköposti: hannu.laatunen@gmail.com

Mari Lukkari

Sähköposti: marilukkari@hotmail.com

""

Sini Lyly

Nuojua

Puhelinnumero: 044 556 2512

Sähköposti: popokepj@gmail.com

Pieta Natunen

Joensuu

Puhelinnumero: 044 2977 799

Sähköposti: pieta.natunen@gmail.com

Ritva Nevalainen

Kajaani

Puhelinnumero: 0400 399 438

Sähköposti: ritva.nevalainen@luukku.com

Leena Pekkanen

Tuustaipale

Puhelinnumero: 0400 899 008

Sähköposti: leena.pekkanen@mantyharju.fi

""

Berit Perälä

Kauhava

Sähköposti: berit.perala@gmail.com

Tapio Räfsten

Kangasala

Puhelinnumero: 050 558 2762

Sähköposti: tapio.rafsten@elisanet.fi

Sari Sepponen.

Sari Sepponen

Helsinki

Puhelinnumero: 040 5050 530

Sähköposti: sari.h.sepponen@gmail.com

Heikki Suvilehto

Pyhäsalmi

Sähköposti: suvilehto.heikki@gmail.com

Tuomo Takala

Sähköposti: tuomo.takala@gmail.com

Mervi Virtanen

Sähköposti: mervi51virtanen@gmail.com

Tuotteita ostoskorissa: 0 Ostoskori