Siirry sisältöön

Koko henkilöstö (aakkosjärjestys)

Kehitysvammaisten Tukiliitto ry:n henkilöstö aakkosjärjestykseen sukunimen mukaan.

Soilikki Alanne.

Soilikki Alanne

Suunnittelija (osa-aikainen)

Puhelinnumero: 040 4839 318

Sähköposti: soilikki.alanne@tukiliitto.fi

Teen osittaista työaikaa. Parhaiten tavoitat minut maanantaisin ja tiistaisin kello 9 – 15.

Tehtäviini kuuluvat:
yhdistysten tukeen liittyvät tehtävät ja jäsenpalvelun sijaistus.

Käytän myös sähköpostia
jasenpalvelu@tukiliitto.fi

 

Pia Björkman.

Pia Björkman

Koordinaattori

Puhelinnumero: 050 5288 381

Sähköposti: pia.bjorkman@tukiliitto.fi

Koordinoin Yhdenvertaista kaveritoimintaa.

Osoite
Kehitysvammaisten Tukiliitto
Pinninkatu 51, 33100 Tampere

Risto Burman.

Risto Burman

Toiminnanjohtaja

Puhelinnumero: 050 5569 900

Sähköposti: risto.burman@tukiliitto.fi

Twitterissä käytän tunnusta @ristoburman.

Kristina Franck.

Kristina Franck

suunnittelija, Harvinaiskeskus Norio

Puhelinnumero: 040 5422 339

Sähköposti: kristina.franck@tukiliitto.fi

Vastaan tiedollisista luennoista ja verkkokoulutuksesta harvinaissairaita työssään kohtaaville ammattilaisille ja opiskelijoille. Järjestän myös kaikille avoimia tiedollisia tilaisuuksia ja edustan Harvinaiskeskus Noriota erilaisissa verkostoissa.

Mari Hakola.

Mari Hakola

Aluekoordinaattori

Puhelinnumero: 040 6743 631

Sähköposti: mari.hakola@tukiliitto.fi

Olen jäsenyhdistystemme käytettävissä paikallisen ja alueellisen vaikuttamisen asioissa Pirkanmaan, Satakunnan, Keski-Suomen, Etelä-Pohjanmaan, Keski-Pohjanmaan ja Pohjanmaan alueilla.

 

Pia Henttonen.

Pia Henttonen

suunnittelija, Harvinaiskeskus Norio, Vuorotteluvapaalla 23.10.2022 asti.

Puhelinnumero: 050 302 9608

Sähköposti: pia.henttonen@tukiliitto.fi

Vastaan harvinaisten kehitysvammaryhmien vertaistuesta ja pienten harvinaisyhdistysten ja -ryhmien tukemisesta. Sijaisenani toimii suunnittelija Varpu Tyyskä-Korhonen

Toni Honkala

Toni Honkala

Suunnittelija (osa-aikainen)

Puhelinnumero: 040 768 4364

Sähköposti: toni.honkala@tukiliitto.fi

Verkko voittaa välimatkat -hanke

Taija Humisto

Taija Humisto

Hankesuunnittelija

Puhelinnumero: 040 707 8990

Sähköposti: taija.humisto@tukiliitto.fi

Työskentelen TILKE-hankkeessa

Annan tietoa ja tukea perheille, joissa vanhemmalla on kehitysvamma tai muusta syystä tuentarvetta oppimisessa ja ymmärryksessä.

Facebookista löydät minut nimellä Taija Humisto Tukiliitto

 

Tiina Hänninen.

Tiina Hänninen

Toimitilapalvelujen vastaava

Puhelinnumero: 040 4839 159

Sähköposti: tiina.hanninen@tukiliitto.fi

Voit ottaa minuun yhteyttä seuraavissa asioissa

– Tukiliiton toimitilat (catering, siivous)
– Tukiliiton Kaupan tuotteiden postitukset
– Tukiliiton materiaalien lähetys

 

""

Jenna Jakku-Hiivala

Hankesuunnittelija

Puhelinnumero: 040 5232 516

Sähköposti: jenna.jakku-hiivala@tukiliitto.fi

Olen Pohjois-Suomen Elämä omaksi -hankkeen (ESR) hankesuunnittelija Oulussa. Työskentelyalueeni on Pohjois-Pohjanmaa.

Kumppanuuskeskus
Kansankatu 53, 1. kerros
90100 Oulu

Maija Juhola

Maija Juhola

Hanketyöntekijä

Puhelinnumero: 040 719 4636

Sähköposti: maija.juhola@tukiliitto.fi

Olen Pohjois-Suomen Elämä omaksi -hankkeen (ESR) osa-aikainen hanketyöntekijä Rovaniemellä. Tehtäviini kuuluu Rovaniemen Kohtaa mut -kahvilan järjestelyt ja ohjaajatyöparina toimiminen.

Lapin sosiaali- ja terveysturvayhdistys ry
Kansankatu 13 A 28, 6.krs.
96100 Rovaniemi

""

Kaisa Järvelä

Viestintäpäällikkö

Puhelinnumero: 040 6531159

Sähköposti: kaisa-maaria.jarvela@tukiliitto.fi

Vastaan Tukiliiton viestinnästä ja sen kehittämisestä. Autan mediaa löytämään oikeat asiantuntijat ja haastateltavat.

Välitämme jäsenistöllemme tietoa, tarinoita ja vertaisuutta. Vaikutamme kertomalla heidän todellisuudestaan ja tarpeistaan.

Sanna Kalmari

vertaistoiminnan koordinaattori, Harvinaiskeskus Norio

Puhelinnumero: 044 7700 146

Sähköposti: sanna.kalmari@tukiliitto.fi

Autan harvinaista sairautta sairastavien lasten perheitä ja harvinaissairaita aikuisia löytämään diagnoosikohtaista vertaistukea ja vastaan Harvinaiskeskus Norion vertaistukirekisteristä.

""

Jutta Keski-Korhonen

Vaikuttamistyön johtaja

Puhelinnumero: 050 3775 040

Sähköposti: jutta.keski-korhonen@tukiliitto.fi

Vastaan Tukiliiton vaikuttamistyöstä ja teen sitä valtakunnallisella tasolla. En anna lakineuvontapalvelua.

Twitterissä käytän tunnusta @JuttaKeskiK

Taina Koivunen-Kutila

Taina Koivunen-Kutila

Suunnittelija ja Erityinen sisaruus toiminnan koordinaattori

Puhelinnumero: 040 5268 272

Sähköposti: taina.koivunen-kutila@tukiliitto.fi

Tehtäviini kuuluu perhetyö ja erityinen sisaruus toiminnan koordinointi

Saara Kokko

Lakimies (OTM), palaan töihin syksyllä 2022

Puhelinnumero: 040 664 1493

Sähköposti: saara.kokko@tukiliitto.fi

Yhteydenotot lakineuvonta-asioissa:

Puhelinaika lokakuusta alkaen tiistaisin kello 12 – 15 numerossa 040 1773 771

Lakineuvontasähköpostit osoitteeseen lakineuvonta@tukiliitto.fi

Annan lakineuvontaa ja teen valtakunnallista vaikuttamistyötä.

Inka Kurki

Inka Kurki

Suunnittelija, viestintä ja tapahtumat (toimivapaan sijainen)

Puhelinnumero: 050 3139 848

Sähköposti: inka.kurki@tukiliitto.fi

Malike-keskus
Sumeliuksenkatu 18 B, 3. krs
33100 Tampere

Malike-keskuksen puhelinnumero on 040 4839 327.

Tehtäviini kuuluu Malikkeen viestintä ja tapahtumat.

Vili Korhonen

Vili Korhonen

Hanketyöntekijä

Puhelinnumero: 040 153 0401

Sähköposti: vili.korhonen@tukiliitto.fi

Olen Pohjois-Suomen Elämä omaksi -hankkeen (ESR) osa-aikainen hanketyöntekijä Rovaniemellä. Tehtäviini kuuluu hankkeen viestinnällisiä tehtäviä sekä Rovaniemen Kohtaa mut -kahvilan järjestelyt.

Lapin sosiaali- ja terveysturvayhdistys ry
Kansankatu 13 A 28, 6.krs.
96100 Rovaniemi

Janna Laiho

Janna Laiho

Suunnittelija (perhevapaan sijainen)

Puhelinnumero: 040 6790 529

Sähköposti: janna.laiho@tukiliitto.fi

Suunnittelen Yhdenvertaista kaveritoimintaa Jyväskylässä.

Osoite
Kansalaistoiminnankeskus Matara
Matarankatu 6 A, 40100 Jyväskylä

Miika Laitinen

suunnittelija, aikuisten toiminta (toimivapaan sijainen)

Puhelinnumero: 040 1801 883

Sähköposti: miika.laitinen@tukiliitto.fi

Malike-keskus
Sumeliuksenkatu 18 B, 3. krs
33100 Tampere

Malike-keskuksen puhelinnumero on 040 4839 327.

Tehtäviini kuuluvat Malikkeen toiminta aikuisille.

Jaakko Lehtonen

Jaakko Lehtonen

Toimitilahuoltaja (osa-aikainen)

Sähköposti: jaakko.lehtonen@tukiliitto.fi

Teen osittaista työaikaa.

Riikka Manninen

Riikka Manninen

Hankepäällikkö

Puhelinnumero: 040 6374 968

Sähköposti: riikka.manninen@tukiliitto.fi

Pohjois-Suomen Elämä omaksi -hanke (ESR)
Vastaan hankkeen kokonaisuudesta ja kokemustoiminnasta.

 

Aino Myöhänen

Aino Myöhänen

Suunnittelija

Puhelinnumero: 040 6691 909

Sähköposti: aino.myohanen@tukiliitto.fi

Yhdenvertainen kaveritoiminta ja aikuistyö

Kari Mäkinen.

Kari Mäkinen

Toimintavälineohjaaja, Malike

Puhelinnumero: 040 1678 555

Sähköposti: kari.makinen@tukiliitto.fi

Malike-keskus
Sumeliuksenkatu 18 B, 3. krs
33100 Tampere

Malike-keskuksen puhelinnumero on 040 4839 327.

Tehtäviini kuuluvat mm. välineiden luovutus, vastaanotto ja huolto.

Merja Määttänen.

Merja Määttänen

Viestintäjohtaja (toimivapaalla 1.5.2022 alkaen)

Sähköposti: merja.maattanen@tukiliitto.fi

 

 

Pia Mölsä.

Pia Mölsä

Suunnittelija, hankepäällikkö

Puhelinnumero: 050 4656 283

Sähköposti: pia.molsa@tukiliitto.fi

Työskentelen TILKE-hankkeessa ja edistän osallisuuden toteutumista.

Twitterissä käytän tunnusta @molsapia

 

Veijo Nikkanen.

Veijo Nikkanen

Koulutussuunnittelija

Puhelinnumero: 050 4646 006

Sähköposti: veijo.nikkanen@tukiliitto.fi

Aikuistyö, Verkko voittaa välimatkat -hanke

Tietosuojavastaava
Internet-koulutus

""

Maria Onnela

Hankesuunnittelija

Puhelinnumero: 040 524 1467

Sähköposti: maria.onnela@tukiliitto.fi

Olen Pohjois-Suomen Elämä omaksi -hankkeen (ESR) hankesuunnittelija Rovaniemellä. Työskentelyalueeni on Lappi.

Lapin sosiaali- ja terveysturvayhdistys ry
Kansankatu 13 A 28, 6.krs.
96100 Rovaniemi

Salla Paaso.

Salla Paaso

Hankesuunnittelija

Puhelinnumero: 040 5303 830

Sähköposti: salla.paaso@tukiliitto.fi

Olen Itä-Suomen Elämä omaksi -hankkeen (ESR)
osa-aikainen hankesuunnittelija Kuopiossa.
Työskentelyalueeni on Pohjois-Savo.

Itä-Suomen aluetoimisto
Järjestökeskus Majakka
Microkatu 1, M-osa, 10. krs.
70210 Kuopio

Piia Pakarinen.

Piia Pakarinen

Hankesuunnittelija

Puhelinnumero: 040 4813 878

Sähköposti: piia.pakarinen@tukiliitto.fi

Olen Itä-Suomen Elämä omaksi -hankkeen (ESR)
hankesuunnittelija Joensuussa.
Työskentelyalueeni on Pohjois-Karjala.

Pohjois-Karjalan Sosiaaliturvayhdistys ry
Rantakatu 23 A, 2. kerros
80100 Joensuu

Sanna Pankinaho

Sanna Pankinaho

Hanketyöntekijä, Elämä omaksi -hanke

Puhelinnumero: 040 625 5803

Olen Pohjois-Suomen Elämä omaksi -hankkeen (ESR) tuntityöntekijä Pudasjärvellä. Työtehtäviini kuuluu Pudasjärven Kohtaa mut -kahvilan suunnittelu ja ohjaaminen.

Ulla Parisaari

perinnöllisyyshoitaja, Harvinaiskeskus Norio

Puhelinnumero: 044 5765 439

Sähköposti: ulla.parisaari@tukiliitto.fi

Tarjoan keskustelutukea ja ohjausta harvinaisiin ja perinnöllisiin sairauksiin liittyvissä kysymyksissä ja pohdinnoissa harvinaissairaille, heidän läheisilleen ja ammattilaisille.

Jenni Pesola

suunnittelija, Harvinaiskeskus Norio

Puhelinnumero: 040 8601438

Sähköposti: jenni.pesola@tukiliitto.fi

Vastaan vertaistapaamisista harvinaissairaille ja heidän perheillensä.

Sari Pohjolainen

Aluekoordinaattori

Puhelinnumero: 050 5288 394

Sähköposti: sari.pohjolainen@tukiliitto.fi

Itä-Suomen aluetoimisto
Microkatu 1, M-osa, 10. krs,
70210 Kuopio

Postitusosoite PL 1199, 70211 Kuopio

Toimin Pohjois-Savon, Etelä-Savon, Pohjois-Karjalan, Etelä-Karjalan ja Kymen alueilla.

Autan ja tuen yhdistyksiä etenkin yhdistystoiminnan kehittämisessä. Minulta voit kysyä myös yhdistyshallinnosta ja -lainsäädännöstä.

Lasse Purmonen

Lasse Purmonen

Toimitilahuoltaja (osa-aikainen)

Sähköposti: lasse.purmonen@tukiliitto.fi

Teen osittaista työaikaa.

Salla Pyykkönen

Aluekoordinaattori

Puhelinnumero: 050 5288 392

Sähköposti: salla.pyykkonen@tukiliitto.fi

Toimin Kanta- ja Päijät-Hämeen, Uudenmaan sekä Varsinais-Suomen maakuntien alueella.

Olen jäsenyhdistystemme käytettävissä alueelliseen vaikuttamiseen sekä hyvinvointialueisiin liittyvissä asioissa. Autan mielelläni sosiaaliturvaan ja vammaispalveluihin liityvissä kysymyksissä.

Johanna Repo

Johanna Repo

harvinaistoiminnan päällikkö, Harvinaiskeskus Norio

Puhelinnumero: puhelin 040 776 5573

Sähköposti: johanna.repo@tukiliitto.fi

Harvinaiskeskus Norion tukee harvinaista sairautta sairastavien ja heidän läheistensä hyvinvointia sekä tuottaa ja jakaa tietoa kaikille harvinaisista ja perinnöllisistä sairauksista kiinnostuneille.

Johanna Rintahaka

lääketieteen toimittaja, Harvinaiskeskus Norio

Puhelinnumero: 040 3570 190

Sähköposti: johanna.rintahaka@tukiliitto.fi

Kirjoitan Harvinaiskeskus Norion diagnoosikuvauksia ja kokemustietotarinoita. Minuun voi olla yhteydessä myös perinnöllisyyteen liittyvissä kysymyksissä.

Pauliina Saarela

Pauliina Saarela

Hanketyöntekijä

Puhelinnumero: 040 6195608

Sähköposti: pauliina.saarela@tukiliitto.fi

Olen Pohjois-Suomen Elämä omaksi -hankkeen (ESR) osa-aikainen hanketyöntekijä Oulussa. Työtehtäviini kuuluu Verkkokahvilan suunnittelu ja ohjaaminen työparina.

Kumppanuuskeskus
Kansankatu 53, 1. kerros
90100 Oulu

Anne Saarinen

Vammaispalveluiden asiantuntija (HTM)

Puhelinnumero: 050 5003 311

Sähköposti: anne.saarinen@tukiliitto.fi

Yhteydenotot lakineuvonta-asioissa:

Lakineuvonnan puhelinaika maanantaisin ja torstaisin kello 10 – 14 numerossa 040 1773 771.

Lakineuvontasähköpostit osoitteeseen lakineuvonta@tukiliitto.fi.

Minulta voi kysyä neuvoja vammaisten ihmisten palveluihin ja oikeuksiin liittyvissä asioissa.

Tanja Salisma.

Tanja Salisma

Lakimies

Puhelinnumero: 050 3160 663

Sähköposti: tanja.salisma@tukiliitto.fi

Yhteydenotot lakineuvonta-asioissa:

Puhelinaika keskiviikkoisin kello 12 – 15 numerossa 040 1773 771.

Lakineuvontasähköpostit osoitteeseen lakineuvonta@tukiliitto.fi.

Annan lakineuvontaa ja teen valtakunnallista vaikuttamistyötä.

Twitterissä käytän tunnusta @TanjaSalisma

Sanna Salmela

Suunnittelija

Puhelinnumero: 040 6720 476

Sähköposti: sanna.salmela@tukiliitto.fi

Viestintä, apurahat ja liittohallituksen työn tukemiseen liittyvät erilaiset tehtävät.

Miisa Sankila

Suunnittelija (perhevapaalla)

Puhelinnumero: 040 6790 529

Sähköposti: miisa.sankila@tukiliitto.fi

Suunnittelen Yhdenvertaista kaveritoimintaa Jyväskylässä.

Osoite
Kansalaistoiminnankeskus Matara
Matarankatu 6 A, 40100 Jyväskylä

Teemu Savolainen.

Teemu Savolainen

Toimitilahuoltaja

Puhelinnumero: 040 4839 276

Sähköposti: teemu.savolainen@tukiliitto.fi

""

Heidi Similä

Hankesuunnittelija

Puhelinnumero: 040 5235 712

Sähköposti: heidi.simila@tukiliitto.fi

Olen Pohjois-Suomen Elämä omaksi -hankkeen (ESR) hankesuunnittelija Oulussa. Työskentelyalueeni on Pohjois-Pohjanmaa.

Kumppanuuskeskus
Kansankatu 53, 1. kerros
90100 Oulu

Ritva Still.

Ritva Still

Johtava aluekoordinaattori

Puhelinnumero: 050 5695 360

Sähköposti: ritva.still@tukiliitto.fi

Twitterissä olen tunnuksella @RitvaStill

Pohjois-Suomen aluetoimisto
Kumppanuuskeskus
Kansankatu 53, 2.kerros
90100 Oulu

Toimin Pohjois-Pohjanmaan, Kainuun ja Lapin alueella.
Olen jäsenyhdistystemme käytettävissä paikallisen ja alueellisen vaikuttamisen asioissa. Autan mielelläni sosiaaliturvaan ja vammaispalveluihin liittyvissä kysymyksissä.

Katja Strömberg

varainhankinnan koordinaattori

Puhelinnumero: 040 1985 144

Sähköposti: katja.stromberg@tukiliitto.fi

Olen pois työn ääreltä.
Lahjoitus- ja yritysyhteistyöasioissa
voit olla yhteydessä toiminnanjohtaja Risto Burmaniin.

Rakennetaan yhdessä parempi maailma!

Jonna Suhonen.

Jonna Suhonen

Hankepäällikkö

Puhelinnumero: 040 650 7929

Sähköposti: jonna.suhonen@tukiliitto.fi

Itä-Suomen Elämä omaksi -hanke (ESR)
Kysy minulta kohtaamispaikkatoiminnasta
ja kokemustoiminnasta Itä-Suomessa.

Tanja Tauria.

Tanja Tauria

Suunnittelija, Malike

Puhelinnumero: 050 3764 980

Sähköposti: tanja.tauria@tukiliitto.fi

Malike-keskus
Sumeliuksenkatu 18 B, 3. krs
33100 Tampere

Malike-keskuksen puhelinnumero on 040 4839 327.

Tehtäviini kuuluvat mm. toimintavälinekoulutukset, neuvonta, hankinnan ohjaus, esteettömyys ja oppilaitosyhteistyö.

 

Susanna Tero

Susanna Tero

Johtava asiantuntija, Malike

Puhelinnumero: 050 5561 273

Sähköposti: susanna.tero@tukiliitto.fi

Malike-keskus
Sumeliuksenkatu 18 B, 3. krs
33100 Tampere

Malike-keskuksen puhelinnumero on 040 4839 327.

Tehtäviini kuuluvat mm. kehittäminen ja yhteistyöpyynnöt.

Jaana Teräväinen.

Jaana Teräväinen

Tiedottaja

Puhelinnumero: 050 4656 282

Sähköposti: jaana.teravainen@tukiliitto.fi

Olen selkolehti Leijan päätoimittaja.
Kysy minulta viestintään ja selkokieleen liittyvissä asioissa.

Twitteristä löydyn nimellä @Leijalehti

Ira Tiilikainen.

Ira Tiilikainen

Suunnittelija, perheiden toiminta

Puhelinnumero: 040 680 4597

Sähköposti: ira.tiilikainen@tukiliitto.fi

Malike-keskus
Sumeliuksenkatu 18 B, 3. krs
33100 Tampere

Malike-keskuksen puhelinnumero on 040 4839 327.

Tehtäviini kuuluu Malikkeen toiminta perheille.

Sanna Tikkanen

Jäsensihteeri

Sähköposti: jasenpalvelu@tukiliitto.fi

Tavoitat jäsenpalvelun numerosta 040 4839 362
parhaiten maanantaina, tiistaina ja keskiviikkona kello 10 – 13
(poikkeukset esimerkiksi loma-aikoina).
Voit myös jättää viestin.

Käytän myös sähköpostia
sanna.tikkanen@tukiliitto.fi

Leena Toivanen

informaatikko, Harvinaiskeskus Norio

Puhelinnumero: 044 7104 823

Sähköposti: leena.toivanen@tukiliitto.fi

Autan löytämään tietoa harvinaisista sairauksista. Minulta voit kysyä Harvinaiskeskus Norion verkkosivuista ja Orphanet-hankkeesta.

Antti Tulasalo.

Antti Tulasalo

Toimintavälineneuvoja, Malike

Puhelinnumero: 050 9177 471

Sähköposti: antti.tulasalo@tukiliitto.fi

Malike-keskus
Sumeliuksenkatu 18 B, 3. krs
33100 Tampere

Malike-keskuksen puhelinnumero on 040 4839 327.

Tehtäviini kuuluvat mm. neuvonta, hankinnan ohjaus ja välinepalautteet.

Silja Tuomarla

Silja Tuomarla

Toimistotyöntekijä (osa-aikainen)

Puhelinnumero: 040 4839 239

Sähköposti: silja.tuomarla@tukiliitto.fi

Teen osittaista työaikaa.

Varpu Tyyskä-Korhonen

Varpu Tyyskä-Korhonen

suunnittelija, Harvinaiskeskus Norio (vuorotteluvapaan sijainen)

Puhelinnumero: 040 6627 738

Sähköposti: varpu.tyyska-korhonen@tukiliitto.fi

Lea Vaitti.

Lea Vaitti

Kansalaistoiminnan johtaja

Puhelinnumero: 050 5288 386

Sähköposti: lea.vaitti@tukiliitto.fi

Twitterissä olen tunnuksella @LeaVaitti

Anna Valkama

Kokemusasiantuntija (osa-aikainen)

Puhelinnumero: 040 5830 092

Sähköposti: anna.valkama@tukiliitto.fi

Olen Tukiliiton kokemusasiantuntija.

Johanna Valkonen

kurssivastaava ja nuorten toiminnan suunnittelija, Harvinaiskeskus Norio

Puhelinnumero: 044 7767 615

Sähköposti: johanna.valkonen@tukiliitto.fi

Vastaan harvinaista sairautta sairastavien nuorten ja halkiolasten perhekursseista. Voit olla minuun yhteydessä myös harvinaista sairautta sairastavien nuorten vertaistukeen liittyvissä asioissa.

Janne Vartiainen

erityisperhetyöntekijä, Harvinaiskeskus Norio

Puhelinnumero: 0500 773 201

Sähköposti: janne.vartiainen@tukiliitto.fi

Vastaan erityisperhetyöstä perheille, jossa lapsella on etenevä ja varhaiseen kuolemaan johtava harvinainen sairaus.

""

Mari Vehmanen

Tukiviestin päätoimittaja

Puhelinnumero: 050 3547993

Sähköposti: mari.vehmanen@tukiliitto.fi

Vastaan yleiskielisen jäsenlehtemme Tukiviestin toimittamisesta.

Anne Vuorenpää.

Anne Vuorenpää

Suunnittelija

Puhelinnumero: 040 6418 025

Sähköposti: anne.vuorenpaa@tukiliitto.fi

Aikuistyö

Kari Vuorenpää.

Kari Vuorenpää

Työelämän asiantuntija

Puhelinnumero: 050 3296 170

Sähköposti: kari.vuorenpaa@tukiliitto.fi

Palkkatyöllistyminen, työtoiminta, päivätoiminta, osallisuus.

Tuotteita ostoskorissa: 0 Ostoskori