Vauvahaaveita-chat kehitysvammaisille aikuisille ja lähi-ihmisille
Tapahtuma on päättynytAlkaa: 4.7.2018
Päättyy: 4.7.2018
Vahvistu vanhempana -hanke järjestää Vauvahaaveita-chatin kehitysvammaisille aikuisille ja lähi-ihmisille.
Chat tarkoittaa netissä kirjoittamalla käytävää keskustelua.
Chat vauvahaaveista järjestetään keskiviikkona 4.7. kello 15 – 17 osoitteessa www.tukinet.net. Chattiin mahtuu kerralla 12 osallistujaa.
Tämä chat on tarkoitettu kehitysvammaisille ihmisille, jotka haaveilevat vauvasta tai ovat miettineet lapsen hankkimista. Myös läheiset ja työntekijät voivat osallistua keskusteluun.
Chatissa Vahvistu vanhempana -hankkeen asiantuntijat vastaavat kysymyksiin vauvahaaveista.
Chattiin osallistutaan nimimerkillä, eli henkilötietosi eivät näy muille osallistujille tai chatin järjestäjille.
Tarvitset tunnukset tukinet.net -sivustolle, jotta voit osallistua chattiin. Tunnukset täytyy luoda jo ennen chatin alkamista. Voit luoda tunnukset tästä linkistä.
Jos tarvitset ohjeita tai apua tunnusten luomiseen, voit pyytää apua esimerkiksi ohjaajalta. Voit pyytää apua myös meiltä puhelimella tai sähköpostilla. Löydät yhteystietomme viestin lopusta.
Chat aukeaa www.tukinet.net sivulla 4.7. kello 15. Löydät linkin chattiin tukinetin internet sivun vasemmasta reunasta ”Liveryhmät” tekstin alapuolelta. Linkki ilmestyy sivulle vasta edellisenä päivänä.
Ota rohkeasti yhteyttä!

Taija Humisto
Projektipäällikkö
Puhelinnumero: 040 707 8990
Sähköposti: taija.humisto@tukiliitto.fi
Facebookistä löydät minut nimellä Taija Humisto Tukiliitto
Vahvistu vanhempana -hanke 2017 – 2020

Sirpa Mäkinen
Kehittämistoiminnan esimies
Puhelinnumero: 040 6819 666
Sähköposti: sirpa.makinen@tukiliitto.fi
Instagram @sirpa_tukiliitto
Mari ja Jussi halusivat vauvan
Tämä tarina kertoo Marin ja Jussin vauvahaaveista.
Lue lisää aiheesta Mari ja Jussi halusivat vauvan